Nagymotor
A1, A1(B), A2 és A kategória
A nagymotor kategóriába tartozó jogosítványod megszerzése a beiratkozástól a jogsid átvételéig 6 lépésből áll. A könnyebb átláthatóság kedvéért röviden leírtuk az egyes lépéseket, melyeket lejjebb haladva részletesen is olvashatsz.
A hivatalos regisztrációd személyesen történik az irodánkban, mert a jelentkezési laphoz szükség van az aláírásodra. A beiratkozás pontos részleteit lentebb olvashatod.
A kreszt kétféle módon tanulhatod meg: e-learning formában kényelmesen otthonról vagy kiscsoportos tantermi képzés keretén belül, ami kéthetente indul.
A motoros kategóriák gyakorlati oktatását egy erre specializálódott kollégánk végzi.
A gyakorlati képzés a rutin pályán kezdődik, később pedig irány a forgalom.
Az elsősegély igazolást bármikor megszerezheted a képzésed során, mert majd a vizsgaigazolásod kiállításához lesz rá szükséged. Kiscsoportos foglalkozás keretében rendszeresen indítunk tanfolyamot.
A jogsidat a Kormányhivatalban veheted majd át.
BEIRATKOZÁS
A jelentkezéshez gyere be az irodánkba, mert a jelentkezési lapod csak a saját kezű aláírásoddal érvényes. A nagymotoros jogsid megszerzését elkezdheted, ha már betöltötted a lent felsorolt életkorokat (a vizsgák letételéhez más korhatár betöltése szükséges), és legalább alapfokú végzettséggel rendelkezel, amiről a jelentkezési lapon is szükséges nyilatkoznod, majd ezt később igazolnod is kell a Közlekedési Hatóság felé.
- A1 kategóriánál a 15,5 évet
- A1(B) kategóriánál a 17 évet
- A2 kategóriánál a 17,5 évet
- A kategóriánál a 23,5 évet
- személyi igazolvány és a lakcímigazoló kártya
- 1 db 1 évnél nem régebbi 3,5 x 4,5 cm-es igazolványkép
- érvényes orvosi alkalmassági igazolás
- általános iskolai bizonyítvány
KRESZ TANFOLYAM
A jogosítványod megszerzése az elméleti képzéssel kezdődik. Elsőként a közlekedési ismereteket – közismertebb nevén KRESZ – kell elsajátítanod, melyet nálunk kétféle módon is megtanulhatsz.
Választhatsz e-learning vagy tantermi képzést is. Ahhoz, hogy a számodra legmegfelelőbb oktatási típus mellett dönthess, összeszedtük a két képzés közötti főbb különbségeket és kiemeltük azok előnyeit.
Az e-learninget válaszd, ha..
A tantermit válaszd, ha..
OKTATÓVÁLASZTÁS
A sikeres kresz vizsgád után a gyakorlati oktatód kiválasztása következik. A motoros kategóriák gyakorlati oktatását egy erre specializálódott kollégánk végzi.
A gyakorlati képzés sokak számára nagy kihívást jelent, ilyenkor nem a „megszokott éned” kerül majd előtérbe. Ne ijedj meg, mert a vezetés mindenkiből mást hoz ki.
GYAKORLATI KÉPZÉS
Miután megkaptad az oktatód elérhetőségeit és egyeztetted vele az első óra időpontját, elkezdődik a gyakorlati képzésed. Egy gyakorlati óra 50 percig tart, amely hasonlóan az elméleti órákhoz szintén tömbösíthető. Általában a dupla órát szoktuk javasolni, hogy kellően rá tudj hangolódni a vezetésre, főleg az elején. Ezt mindig az oktatóddal fogjátok egyénileg egyeztetni, a saját tempód függvényében.
A gyakorlati képzésed során a kötelező menettávolság hossza és az oktatás óraszáma is kategóriától függően különbözik, amit ide kattintva olvashatsz. Pótórát az egyéni teljesítményedhez mérten kell majd venned, melynek ára megegyezik az alapóra árával.
ELSŐSEGÉLY
A közúti elsősegély ismeretek tanfolyamot a képzésed bármelyik szakaszában elvégezheted, nem vagy időhöz kötve, mert a vizsgaigazolásod átvételéhez lesz szükséges.
Az elsősegélyt kiscsoportos tantermi oktatás keretében tudod elvégezni, melyet folyamatosan indítunk. Az órákon tapasztalt diplomás ápolóktól tanulhatsz. A hatékony felkészüléshez ingyenesen biztosítunk számodra nyomtatott jegyzetet, melyből felkészülhetsz a vizsgára. A kresz könyvben is találni fogsz ide vonatkozó fejezeteket. Az elsősegélynyújtási ismeretek tanfolyam elvégzését a Magyar Vöröskereszt által kiállított igazolással kell majd igazolnod.
A tanfolyamra elérhetőségeinken tudsz jelentkezni.
A JOGSID ÁTVÉTELE
A Közlekedési Hatóság a vizsgaigazolásodat elektronikus úton továbbítja a Kormányhivatalnak. A vezetői engedélyedet csak személyesen tudod igényelni és átvenni a Kormányhivatalban. Az ügyintézéshez vidd magaddal a személyi igazolványodat és a lakcím igazoló kártyádat, valamint az elsősegélynyújtási ismeretek megszerzéséről szóló igazolásodat. Amikor kezedben a jogsid, nincs más hátra, csak vezess kedvedre! (: